Sıkça sorulan sorular

 • Fotomodel, Sunucu Hostes olmak için ne tür özelliklere sahip olmak gerekir ?

Fotomodellik,Hosteslik,Sunuculuk için yaş ve boy sınırı yoktur , düzgün, orantılı bir vücuda ve fotojenik güzel bir yüze sahip olmak yeterlidir.

 • Oyuncu olmak için ne tür özelliklere sahip olmak gerekir ?

Oyuncu kadrolarında, dizi ve sinema filmi oyunculuğu için yas , kilo ve boy siniri yoktur. 0-90 Yaş arası herkes oyuncu olabilir. Oyunculuğa yetenekli olduğunuza inanıyor ve bu yeteneği de eğitimle süslemek istiyorsanız oyuncu olabilirsiniz. Yalnız bu yeteneğe sizin karar vermeniz en doğru olandır, Çevre , arkadaş ve aileden gelen bir istek doğrultusunda değil sizin istemeniz önemlidir.

 • Manken olmak için ne tür özelliklere sahip olmak gerekir ?

Manken olmak için ise; uzun boy ,orantılı ve düzgün bir vücudunuz olmalıdır. Biz bayanlarda en az 170 cm. erkeklerde ise en az 185 cm. boy ölçüsü aramaktayız.Yaşınızın da 14 ile 29 yaş arası olması tercih edilir.

 • Reklam oyuncusu olmak için ne tür özelliklere sahip olmak gerekir ?

Reklam oyunculuğu için yas , kilo ve boy siniri yoktur.Önemli olan fotojenik bir yüze sahip olmaktır.Orijinal bir görünüme sahip kişiler de kimi zaman reklam filmlerin de tercih edilir.

 • Cast Ajans Ankara’nin kadrosuna katılabilmek için ne yapabilirim?

Başvuru Şartları bölümünü okuyarak son halimizi gösteren herhangi bir resminizle birlikte BAŞVURU FORMU bölümüne girerek başvuru formunu ciddiyetle doldurup lütfen bize yollayınız.

 • İnternetten yollayacağım fotoğraf nasıl olmalıdır?

Fotoğrafınız  vesikalık veya boy fotoğrafı olabilir.Ancak öncelikle sizin hakkınızda net bir karar vermemize uygun olmalıdır. Bir başka deyişle karanlık , bulanık , uzaktan çekilmiş , basınızda şapka , gözlük gibi aksesuarlar bulunmamalıdır. Ayrıca fotografınız internette kullanılan JPEG uzantılı olmalıdır.

 • İnternetten gönderdiğim başvuru formu kabul edilirse daha sonraki gelişmeler nedir ?

Öncelikle 18 yaşından küçükler başvuru form’unu doldururken aile’lerine haber vermeliler. Başvuru formunu gönderdikten en geç 30 iş günü, en erken 1 saat sonrası bile aranabilirsiniz. 30.günü geçmesine rağmen hala ajans iletişme geçmediyse, başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanmıştır. Başvurusu Onaylanan Kişiler Ajans Müşteri Temsilcileri tarafından aranarak ön görüşme tarihi verilir, bu tarihide hazırlıklı gelmenizi isteyebilirler. Ön Görüşmeye gelecek olan arkadaşlar, Nüfus cüzdanının arkalı önlü fotokopisi , 1 adet vesikalık resim ve kayıt ücretiyle birlikte ajansımıza müracaata gelecektir. Ajans yetkilimizin onayı doğrultusunda ajans’ımızın verilerinin girildiği bilgisayara bilgileriniz girilerek ajansa kayıt işlemleriniz gerçekleşir. Sonraki aşamalar ise size bir çekim günü ve tarihi verilecektir, Sanat yönetmen’imiz tarafından bu çekim gününde 3 Alternatif kıyafet getirmeniz istenilecektir. ( Kıyafetlerinizi siz belirleyeceğiniz için Sade renklerde ve şık kıyafetler olmasına özen gösteriniz ) Kıyafet hatırlatmasında Sonsuz perde’miz GRİ renkte olduğundan sadece Gri tonlar’da elbise seçmemenizi istiyoruz. Bu çekimler sonrasinda resimleriniz kataloglarimiza yerlestirilip profesyonel müsterilerimize (reklam ajanslari, film prodüktörleri , film ve klip yönetmenleri , tekstil firmalari v.b.) yollaniyor ve seçimler bu kataloglardan yapiliyor.

 • Bütün ajanslar çekim ücreti alırmı?

Hayır böyle birşey söz konusu değildir. Bazı ajanslar çekim ücreti almayabilir, çoğu çekim ücreti almayan ajanslardan bazıları Cast ve fotoğraf çekimleriniz için Ajansın sizi yönlendirdiği fotoğrafçı yada fotoğraf stüdyoları sizden ücret talep edecektir. Cast Ajans Ankara   180,00 TL çekim ücreti almaktadır. Ajansın çekim ücretini sizden ne için aldığı ve bu ücret karşılığında size ne hizmet sunduğu önemlidir. Cast Ajans Ankara , aldığı çekim ücretinden herhangi bir kazanç elde etmemekle beraber, cast görüşme ve kayıtlarını büyük bir titizlikle, geniş bir zaman ayırarak yapmaktadır. Bir önemli husus da, fotoğraf ve video çekimleri için diğer ajanslardan çok daha fazla süre ve çaba sarfettiğimiz cast, fotoğraf ve video çekimlerimizden anlaşılmaktadır. Ajansımız fotoğraf çekimi, video çekimi, katalog, cast kartı, vb. sizleri en iyi tanıtmak için hazırladığı materyaller adına kayıt ücreti dışında ekstra başka bir ücret talep etmemektedir.Bu ücret karşılığında ajansımızın websitesinde 1 yıl süreyle fotoğraflarınız yayınlanmaktadır.

 • İş Garantisi Varmı ?

Profesyonel olarak çalışan hiçbir ajans kadrosunda kayıtlı kişilere iş garantisi veremez. Reel olarak bu imkansızdır. Kişi ancak kendi özellikleri ve yetenekleri doğrultusunda iş alabileceğinden, ajansın yükümlülüğü kişiyi uygun projelere sunmak, seçilmesi halinde, bütçelendirme aşamasında oyuncunun en iyi bütçe ile çalışmasını sağlamak, firma ile oyuncu adına sözleşme yaparak oyuncu haklarını en iyi şekilde savunmak, işi faturalandırmak ve ödeme takibini yapmak, olası risklerde yapım şirketinin parayı ödememesi durumunda oyuncu haklarını kendi bünyesinden karşılayarak oyuncunun emek riskini minimuma indirgemektir.

 

 • Ajansınızdan Çalışmış olduğu halde ücretini alamayan kişiler varmı ?

Bizden iş almış oyuncularımız bilirler ki bizim minimum ücretlerimiz bile yeterince tatminkardır. Ayrıca kayıt olan kişileri 2-3 defa ücret ödemeden işlere göndermek gibi bir uygulamamız yoktur. İlk işinden itibaren bütçe kendisine sunularak işi kabul edip etmeyeceği sorulmakta, belirtilen ajans komisyonu alındıktan sonra kişilere ödemesi zamanında yapılmaktadır.

 • 18 Yaş altı ve Çocuk Başvurularında Forum Nasıl doldurulur?

18 Yaşının altındaki kişilerin başvurusunu vekaleten velisi yapmak zorundadır. 18 Yaşının altında veya çocuk (bebek) cast başvurularını başvuru formunda çocuğunuz adına doldurmanız, çocuğunuzun bilgilerini girmeniz, başvuru amacınıza ise Velinin adı soyadı yazılarak başvuru amacınızı kısa ve öze bir şekilde belirtmeniz gerekmektedir.

Top